Tai Shan

Powrót do natury

AKADEMIA TAI CHI I QIGONG HANNY TARNOGRODZKIEJ

O szkole:

Nauczycielką Akademii/Szkoły Tai Chi i Qigong Nan Bei Tai Shan jest Hanna Tarnogrodzka, od 1995r. uczennica shifu Zhanga Feng Juna, mistrza kung fu z Pekinu, który od 1992 roku naucza w Polsce.
dyplom

Wyróżnienie za wykonanie j formy tai chi chuan z mieczem / short apparatus/ na zawodach w Zheng Zhou w Chinach w 2001 r.

Szkoła Nan Bei Tai Shan powstała w 2006 r., ale swoją działalność rozpoczęła wcześniej, jako grupa od 2002 r. ćwicząca tai chi pod okiem Hanny Tarnogrodzkiej roku w Klubie Wojskowej Akademii Technicznej.
W 1996 roku w WAT z inicjatywy Hanny Tarnogrodzkiej powstała grupa prowadzona przez shifu Zhanga Feng Juna. Nieprzerwanie do 2002 roku shifu prowadził zajęcia w tej grupie, udzielał swojej wiedzy na temat kung fu i chińskiej kultury oraz nauczał o możliwościach płynących z uprawiania ćwiczeń tai chi i qigong dla zdrowia. W tym czasie szeroko prowadzona była działalność upowszechniająca wiedzę na temat tych ćwiczeń, podstaw chińskiej kultury i wiedzy o naturze związków naszego organizmu ze środowiskiem według chińskiej medycyny. W 1998 roku wprowadziliśmy ćwiczenia tai chi do programu zajęć studentów WAT w ramach tzw. zajęć fakultatywnych. Publikowane były artykuły, odbywały się pokazy, zachęcaliśmy coraz więcej osób.
Od 2002 roku zajęcia samodzielnie prowadzi uczennica shifu Zhanga Feng Juna, Hanna Tarnogrodzka.
Hanna Tarnogrodzka Od 1995r. uczennica Zhanga Feng Juna, mistrza kung fu z Pekinu, który od 1992 roku naucza w Polsce i prof.Liu Zhoghuna, mistrza Pekińskiego Stowarzyszenia Qigong, Daisy Lee i innych nauczycieli. Licencjonowany instruktor kung fu i sędzia sanshou/taolu III stopnia. Magister filologii polskiej Uniwersytetu Warszawskiego, absolwentka Studium Reżyserii Teatralnej. Przez wiele lat prowadziła Koło Teatralne i Koło Literackie w Klubie WAT w Warszawie. W 1995 roku stworzyła własną grupę tai chi w ramach szkoły "Nan Bei" i od tej pory stale ćwiczy pod kierunkiem mistrza Zhanga. We wrześniu 2001 roku reprezentowała szkołę Nan Bei na zawodach kung fu w Zheng Zhou /Chiny/, gdzie otrzymała dwa wyróżnienia. Jest autorką wielu artykułów popularyzujących praktykę tai chi, uczestniczyła w programach telewizyjnych na ten temat. Pracę zawodową i treningi łączy z życiem rodzinnym.
Tai chi chuan uprawia z zamiłowania, a także po to, by przekonać innych , że ćwicząc tai chi można zrobić dla siebie bardzo wiele i by innych zachęcić do skorzystania z tej możliwości.
dyplom

Wyróżnienie za wykonanie tradycyjnej formy tai chi chuan na zawodach w Zheng Zhou w Chinach w 2001 r.Trening:
Zajęcia zwykle rozpoczynamy serią ćwiczeń chi gong, a następnie uczymy się formy tai chi. Nasz mistrz preferuje wschodni styl nauki - przede wszystkim systematyczne ćwiczenie, a pytania i wiedza teoretyczna w drugiej kolejności. Taki styl obowiązuje również w naszej szkole, chociaż staramy się go trochę modyfikować, dodając więcej objaśnień.